Menu
Sepetiniz

Kalsiyum Benzoate

Kalsiyum Benzoate
Kalsiyum Benzoate
Yeniİndirim-40 %
Kalsiyum Benzoate
Kalsiyum Benzoate
Süt ve süt ürünlerinin, reçellerin,salçaların bozulmasını önlemek için koruyucu olarak içme sularının dezenfeksiyonu için arıtma sistemlerindeki kartuşlarda kullanılır , en güvenli koruyucu katkı maddesidir.
En çok kullanan ülkeler ABD,Kanada,Avustralya,Yeni Zelanda ,İngiltere ,İsrail ve Avrupa birlği ülkeleridir.

İçinde hayvansal madde yoktur . VEGAN kullanım için uygundur. Kullanım şekli 1kg veya 1 litre için en fazla iki gram ilave edilir .(Yaklaşık bir çay kaşığı) ve 15 saniye karıştırılır. Saklama koşulları. Uygulama yapılan gıdalar kapları kapalı olalarak normal oda sıcaklığında saklanır Saklama sırasında gıdaların kapakları kapatılmazsa buharlaşmaya bağlı su kaybının sebep olduğu kuruma gelir. CB100 maddesiyle işlem gören gıdalar sonradan fermentasyon işlemine tabi tutulamaz. Bunun sebebi CB100 fermentasyon a izin vermez. CB 100 uygulanan gıdaların saklama ömrü pastörizasyondan daha etkili ve uzun ömürlüdür.

Örnek: CB100 maddesi uygulanmış süt daha sonra yoğurt yapmak için kullanılamaz.
Süt maya tutmaz.
CB100 konulmamış yada Pastörize olmamış sütten yoğurt yaparsanız yapılan yoğurt un daha sonra bozulmaması için CB100 kullanılır. ​​​​​

 Uyarı: CB 100’ü kilitli kapağı sıkıca kapalı olarak karanlık ortamda ve çocukların ulaşamıyacakları yerde muhafaza edin. CB100 Raf ömrü HDPE kilitli ambalaj üzerinde yazılıdır. 

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
Kötüİyi
Design, Hosting & Support By Shopgez.com